26 Aralık 2008 Cuma

24.12. 08 - 15.09

Bugün tutuklularla dayanışma eylemleri, radyo ve gazete işgalleri sürüyor, halk örgütü sevinç içinde

Bugün saat 16.00 için (kadın ve erkek çalışanların genel konfederasyon bina işgali sona erdiğinden beri) GSEE işgal komitesi tarafından tutuklularla dayanışma eylemi çağrısı yapıldı. Ekonomi bilimleri üniversitesinde dün halk anarşistleri topluluğunun aldığı karara göre, üniversite işgal eden kişiler eylemi hep beraber ve güvenlik içinde binayı boşaltmaya elverişli bir an olarak kullanacaklar. Hukuk ve Politeknik işgalleri sürüyor. Bununla birlikte, üniversiteleri terk etmenin ve devrim düşüncesinin toplumun geneline yayma gerekliliği yönünde bir konsensüse varılacak gibi gözüküyor.

... şimdiden oldukça hızlı yayılmış bir devrim düşüncesi: belediye meclisleri binaları ve oteller Atina'nın her yerinde işgal edildi, halk meclisleri Atina ve Thessaloniki semtlerinde kuruldu. Tüm bu ayaklanmanın en olumlu sonuçlarından biri insanların kendi hayatlarının kontrolünü almaya başlamış olması. Sokaktan sokağa, kareden kareye, semtten semte. Bu basit bir hükümeti devirme, önemsiz bir "adalet" elde etme ya da kimi talepleri kazanmayı başarma meselesi değil. Sokaktaki insanlar hiç bir talepte bulunmuyorlar, o kadın ve erkekler işgal ediyor ve kendi aralarında örgütleniyorlar. Onlar [o kadın ve erkekler], normalliğe hiç bir dönüşü olmadığını ve bu normalliğe karşı ayaklanmanın, tam anlamıyla bir hayatta kalma sorunu olduğunu biliyorlar.

Volos şehrinde, belediye radyosu ve yerel "Thessalia" gazetesi büroları, tüm bu ikisi işgal edildi. Burada 27 aralık cumartesi için yeni bir eylem çağrısı yapıldı.

Tutuklularla dayanışma eylemi için sıvışıyorum şimdi.

çeviri: L.

http://emeutes.wordpress.com/2008/12/24/35-15h09-manifestation-aujourd%E2%80%99hui-en-solidarite-avec-les-arretees-occupations-de-postes-de-radios-et-de-journaux-continuent-l%E2%80%99organisation-populaire-en-plein-epanouissement/