22 Aralık 2008 Pazartesi

Politeknik'teki işgalcilerin son duruma ilişkin bildirisi

"Normalliğin" intikamına izin vermeyeceğiz. Ne Politeknik'te, ne de hiçbiryerde!

20 Aralık'ta Politeknik Üniversitesi'nin etrafında çıkan çatışmaların ardından, buradaki işgale dair bazı söylentiler yayılıyordu.
İsyan polisinin çatışmalar boyunca sergilediği stratejik manevralarla, işgal edilmiş Politeknik Üniversitesi'ne polis baskını olacağı bilgilerinin sürekli olarak gelmeye devam edişi birleşince, bazı şeyler kesinleşti: Polis işgale müdahele etmek için hazırlanıyor. Üniversite yönetiminini saf dışı bırakarak, Politekniği polisin ve içişleri bakanının ellerine teslim ederek, başsavcı, bize, "bir kaç saatimizin kaldığını" tehtidle ve şantajla, dolaylı ama kesin bir mesajla iletmiş oldu.
Biz, onları, ne kadar zamanımızın kaldığına, bu halkın isyan eden kısmı tarafından karar verildiğini ve bu gerçeğin hiçbir ültimatom kabul etmeyeceğini, bu ayaklanma eylemlerine katılmış olan, katılıyor olan ve katılmaya devam edecek herkese saygı duymaları ve onlardan korkmaları gerektiğini söyleyerek cevapladık.

Ayaklanan binlerce öğrenciyi, işçiyi, işsizi, göçmeni ve yoldaşlarımızı yapılmak üzere olan baskına karşı tetikte olmaya çağırıyoruz.
- Herkesi Politeknik kampüsüne çağırıyoruz.
- Bu akşam saat 9'da açık bir toplantı çağrısı yapıyoruz.
- Herkesi ayaklanmada tutuklananlarla dayanışma ve mali destek için düzenlenecek konsere çağırıyoruz. (akşam 6'da)

Son sözü söyledik.
Bu günler ve geceler, Alexis'in.
Atina Politeknik İşgali
21/12/08

kaynak : http://www.occupiedlondon.org/blog/

çeviri: isyandan